İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu – HONA (Kore Müzik Topluluğu)

İstanbul 1. Uluslararası Halk Müzikleri Festivali, 1-5 Aralık tarihleri arasında müzikseverlerle buluşuyor.

Bilet Al

Tek bilet 2 konser!

Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu – 4 Aralık Salı 2018 –  Saat: 20.00
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Türk ve Batı enstrümanlarından oluşan karama bir orkestra ve çeşitli türlerde eserler seslendiren solistlerden oluşan toplam 30 üyesi vardır.

Repertuvarındaki eserler, Geleneksel ve Çağdaş Müzik kavramlarını bir potada eriten, topluluk sanatçıları tarafından aranje edilmektedir.

Genel olarak repertuvarında, Türk Halk Müziği, Klasik Türk Müziği, Klasik Batı Müziği ve Dünya Müziklerinden eserler yer almaktadır. Toplulukta düzenlemeci ve yorumcu olarak her biri kendi konusunda üstün deneyime sahip sanatçılar görev yapmaktadır.
Kurulduğu günden bu güne kadar Yurt dışında Almanya, Fransa, İngiltere, Tunus, Bosna Hersek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan’da konserler veren topluluk, yurt içinde ise başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde konserler vermiştir.

HONA – (Kore Müzik Topluluğu) – 4 Aralık Salı 2018 –  Saat: 21.00
Koreli müzik topluluğu Hona, gayageum (zither), piri (obua), saenghwang, ajaeng, kkwaenggwari, gibi çeşitli geleneksel enstrümanları kullanan 4 çok yönlü sanatçıdan oluşmaktadır. Kore müziğinin geleneksel ritimlerine ve seslerine dayanan tarzıyla sahne alacak olan Hona, 4 Aralık saat 21.00’de CRR’de sahne alacak.

  • Tarih : 4 Aralık 2018
  • Saat : 20:00 - 12:00 (UTC+0)
  • Mekan : Cemal Reşit Rey