İrfani Türküler

İrfani Türküler, 4 Ekim Salı Akşamı İstanbul 4. Uluslararası Halk Müzikleri Festivali’nde

İrfani Türküler, saz ve söz ustaları İbrahim Kalın, Yavuz Bingöl, İsmail Altunsaray ve Ümit Yılmaz kadrosuyla 4 Ekim Salı akşamı İstanbul 4. Uluslararası Halk Müzikleri Festivali’nin konuğu olarak AKM’de konser verecek.

Bilet Al

 

 

Bu yıl 4-5-6 Ekim tarihlerinde yapılacak olan İstanbul 4. Uluslararası Halk Müzikleri Festivali 6 Ekim Perşembe akşamı İrfani Türküler’i AKM’de ağırlayacak. Festivalin sanat yönetmeni olan Yavuz Bingöl’ün projesi olan İrfani Türküler; İbrahim Kalın, Yavuz Bingöl, İsmail Altunsaray ve Ümit Yılmaz kadrosuyla sahnede yer alacak. Sunumu yazar İskender Pala tarafından yapılacak olan konserde gruba piyanoda Mete Artun, duduk ve mey ile Ertan Tekin ve perdesiz bağlamada Erdinç Aksaç eşlik edecek.

İrfani Türküler projesi, Anadolu’nun bağrından çıkmış türküleri irfan perspektifi ile hikayelendiriyor. Geleneksel türküleri özüne sadık kalarak yorumlayan İrfani Türküler, insanın yeryüzündeki hikayesini türkülerin dilinden gelecek kuşaklara aktarmak için dinleyenlerini AKM Türk Telekom Opera Salonu’na davet ediyor.

Anahtar Kelimeler

anasayfa
  • Tarih : 04/10/2022
  • Saat : 9:00 pm (UTC+3)
  • Mekan : Atatürk Kültür Merkezi

Organizatörler